masáže, regenerační a rekondiční služby Karviná

Provozní doba: Po - Pá: od 8:00 do 18:00 hod.

> zpět

Dornova metoda

Dornova metoda je technika jemného ošetření obratlů páteře a kloubů. Na rozdíl od většiny dosavadních způsobů se neprovádí uvedení obratlů a kloubů do původního stavu násilím přes odpor napjatých svalů, ale šetrně ve spolupráci s klientem při uvolněných svalech. Tím se odstraňuje nebezpečí natažení tkáňových struktur, zablokování energetických drah a vzniku krevních sraženin. Základem práce s páteří je vyrovnání délky nohou. Velmi často jsou páteř a pánev vychýlené vlivem jejich nestejné délky a po jejich vyrovnání se někdy začnou vracet do původního stavu samy. A naopak, bez vyrovnání délky nohou bývá náprava pouze dočasná. Rozdílnou délku nohou má většina populace a často si to ani neuvědomí. Podle statistik je při rovnání nohou Dornovou metodou úspěšnost 98% .

Pracuje se ve stoji, vsedě i v leže. Při kývavém pohybu nohou či rukou, se uvolňuje svalstvo v páteřní oblasti (neinvazně) a bez bolesti se ošetřují a uvolňují zablokovaná místa. Základem je aktivní spolupráce klienta s terapeutem. Součástí terapie jsou speciální cvičení, která umožní zpevnit svaly a přeprogramovat Vaše tělo do správné polohy. Každý odpovídá za své zdraví a bez pravidelného cvičení po zákroku a úpravy špatných pohybových návyků není náprava trvalá. Cviky nejsou časově ani pohybově náročné.

Ošetřeni mohou být téměř všichni lidé. Je vhodné, aby byli alespoň trochu pohybliví, protože se od nich vyžaduje aktivní pohyb při spolupráci s terapeutem. Rozhodnutí o ošetření závisí na terapeutovi a jeho zkušenostech. Jako jedna z mála metod umožňuje srovnat i skoliózy - záleží jen na vůli klienta cvičit a dodržovat pokyny terapeuta.

S Dornovou metodou lze využít pro ošetření další techniky. Baňkami lze vytahovat ventrálně zasunuté obratle a uvolňovat svalová spasmata, dobré výsledky přináší spojení s reflexní terapií, s meridiánovou masáží a dalšími masážemi a metodami. Velmi účinné je začít již u dětí. Včasným srovnáním nohou lze zabránit vzniku svalových disbalancí zad a následných skolióz.
Metoda pana Dorna se těší ve světě rostoucí oblibě. Je to způsobeno její účinností, šetrností a jednoduchostí. Bere v úvahu člověka jako celek a napravuje fyzické a tím pomáhá odstraňovat související psychické bloky. S posunutými obratli také mohou souviset problémy s vnitřními orgány, které dostanou po srovnání šanci na uzdravení.

Dornovu metodu lze použít na všechny klouby nohy - klouby prstů, horní a dolní hlezenní klouby, kolena, kyčle
pánev, křížové spojení a kostrč. Celou páteř, klouby na rukou - ramena, lokty, zápěstí, prsty .

 

Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Vznik sociálního podniku - Masérského centra v Havířově.

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem, který se užívá
k odstranění bolesti, navození dobré nálady a k zotavení svalstva již po celá tisíciletí. Masáže tedy představují vhodné obohacení péče o celé lidské tělo a jeho zdraví a také kondici. Pokud Vás například trápí bolesti nohou, nebo zad, mohou Vám masáže pomoci!
V dnešní uspěchané době plné stresu
a nervozity jsou masáže perfektní součástí relaxace.

Masáže jsou navíc velmi prospěšné
a přinášejí mnoho příznivých účinků
pro naše tělo.