masáže, regenerační a rekondiční služby Havířov

Provozní doba: Po - Pá: od 8:00 do 20:00 hod.

> zpět

Baňkování

Baňkování nebo-li vakuová terapie je tisíce let stará medicína pocházející zřejmě ze staré Číny. Baňkování totiž pomáhá odstranit bolest páteře a pohybového aparátu a ovlivňuje také správnou funkci vnitřních orgánů. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva. Použití baněk může být různorodé. Lze je kombinovat s jinou technikou masáže, nebo je přikládat na akupresurní body a tím stimulovat meridián. Baňkování dosahuje také skvělých účinků při léčbě různých otoků. A co vše metoda baňkování dokáže? Odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvování svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním, baňkování přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli, pomáhá při rýmě nebo jiných onemocněních a migrénách.

Jak fungují baňky

Baňky  kulovité nádoby, které se pomocí tlakové pumpy umísťuji na pokožku, kde vytvoří podtlak.   Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v okolí a stimuluje imunitu organismu. Po přiložení baňky pod tlakem je vtažena kůže i podkoží, dojde k popraskání drobných cévek, zřetelnými jako modřina. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu.

Baňkování není vhodné, pokud trpíte:

  • trombózami
  • křečovými žilami
  • gangrénami
  • máte otevřené rány nebo hnisavé infekce
  • rozsáhlé varixy
  • cévní výduť v místě výskytu těchto nemocí

 

Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Vznik sociálního podniku - Masérského centra v Havířově.

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem, který se užívá
k odstranění bolesti, navození dobré nálady a k zotavení svalstva již po celá tisíciletí. Masáže tedy představují vhodné obohacení péče o celé lidské tělo a jeho zdraví a také kondici. Pokud Vás například trápí bolesti nohou, nebo zad, mohou Vám masáže pomoci!
V dnešní uspěchané době plné stresu
a nervozity jsou masáže perfektní součástí relaxace.

Masáže jsou navíc velmi prospěšné
a přinášejí mnoho příznivých účinků
pro naše tělo.